O mně

Od chvíle, co jsem se před 43 lety v Podolí narodil, se začal rozvíjet můj osobní vztah k Praze 4, k městské části tak pestré a krásné zároveň. Po studiích na gymnáziu Jana Keplera jsem vystudoval geografii na Karlově univerzitě, kde jsem krátkou chvíli učil a nyní pracuji ve Vodohospodářském institutu T. G. Masaryka v Podbabě. Má práce je mi zároveň i koníčkem. V komunální politice působím od roku 2014, v roce 2019 jsem byl zvolen členem rady MČ Praha 4. Jsem ženatý, s manželkou Lenkou máme syna Víta a dceru Alžbětu. Rád cestuji, poznávám nové krajiny a kultury, a také se rád vracím zpátky k nám do Česka, do Prahy, do naší městské části.

 1. O mně
 2. Vzdělání
 3. Moje rodina
 4. Co mě baví

Vzdělání

Po studiích na Gymnáziu Jana Keplera – z hlediska studia to byly nejlepší roky mého života – jsem absolvoval magisterské a poté doktorské studium na katedře fyzické geografie a geoekologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy na Albertově. Celé své studium jsem se věnoval vodě, především pak limnologii (studiu jezer) a kvalitě vody v nich. Právě geografické vzdělání mi dalo potřebný nadhled, abych téma životního prostředí neviděl jen jednou, super zelenou optikou, a místo toho se pokusil pochopit i odlišné, řekněme liberálnější názory na danou věc už jenom proto, že žijeme ve městě, které má dýchat a rozvíjet se – byť v určitých mezích. Tento princip prosazuji i v komunální politice.

 1. O mně
 2. Vzdělání
 3. Moje rodina
 4. Co mě baví

Moje rodina

S manželkou Lenkou jsem se šťastně seznámil v roce 2012, svoji jsme od roku 2015. O Vánocích 2017 se nám narodil syn Vítek, který nás oba velmi naplňuje a je úžasné, jak s ním každý den zažíváme nové a nové věci. V lednu 2021 se Vítkovi narodila sestřička Alžbětka, na niž jsme se tak dlouho těšili. Lenka pracuje jako právník v jedné celoplošné soukromé televizi, a pokud se zrovna nestará o naše děti, práce ji přináší stále nové výzvy při řešení pestrých právních problémů. Také jí musím poděkovat za její shovívavost k mé politické činnosti a času, který s tím souvisí, včetně časové náročnosti mých jiných zájmů a činností.

 1. O mně
 2. Vzdělání
 3. Moje rodina
 4. Co mě baví

Co mě baví

Pokud mám jen trochu čas, rád se projedu na horském kole v nějakém těžším terénu, každoročně si s kolegy z práce uděláme čas na vodu, dříve jsem se amatérsky věnoval horolezectví a lezení ledopádů. Doteď moc rád vzpomínám a odvážným vřele doporučuji nádhernou cestu Biancograt na Piz Bernina ve Švýcarsku. Rád fotografuji, pěstuji květiny, tu a tam pročítám knížky s fotografickou a cestopisnou tematikou a občas si něco dobrého uvařím. Mám rád českou, italskou a řeckou kuchyni, a také slabost pro svrchně kvašená piva, barikovaná vína a skotskou whisky.

 1. O mně
 2. Vzdělání
 3. Moje rodina
 4. Co mě baví